Těhotenské masáže
V těhotenství je žena maximálně citlivá a každý diskomfort vnímá velice intenzivně. Je proto třeba najít si čas pro sebe, relaxovat a napojit se na své tělo i miminko. Masáže během těhotenství uleví od drobných zdravotních obtíží a psychické rozladěnosti, zmírňují napětí zejména v bederním a hrudním úseku páteře, zlepšují držení těla, které se v těhotenství často mění, poskytují hlubokou relaxaci a posilují láskyplný vztah nejen k sobě samé, ale i k miminku. Jsou skvělým pomocníkem ke snížení únavy, navození pocitu uvolnění, zklidnění a pohody. Dále mohou upravit spánkový režim, redukovat zadržování vody v těle a tvorbu křečových žil a strií.
Tato masáž je prováděna velmi jemnou technikou, která je v těhotenství bezpečná. Masáže jsou vhodné pro ženy ve druhém trimestru 1x týdně po dobu zhruba 50 minut. Od třetího trimestru je možné dobu, četnost i intenzitu masáží zvyšovat. Před plánovaným termínem porodu lze masáž provádět každý den.
Masáž pro podporu porodu
Tento typ masáže se provádí odlišnou technikou než klasická těhotenská masáž. Jedná se o intenzivnější provedení v kombinaci s akupresurou a aromaterapií tak, aby byly stimulovány specifické dráhy v těle, které, když je tělo maminky i miminko připravené, mohou usnadnit zahájení porodu. K této masáži se obvykle přistupuje až po stanoveném termínu porodu a využívá se jako prevence přenášení. Zároveň připravuje tělo nastávající maminky na lepší zvládnutí porodu.
Masáže v šestinedělí
V šestinedělí, kdy si žena zvyká na novou roli, učí se manipulovat s miminkem a často nemá dost odpočinku a času pro sebe, jsou masáže výbornou relaxační metodou a léčbou i prevencí bolavých svalů. U žen po císařském řezu je vhodné při masáži opečovat také jizvu a podpořit tak správné hojení a regeneraci všech vrstev tkáně.
V případě, že si chcete dopřát masáž ale nemáte hlídání pro miminko/starší dítko, nezoufejte. Přijedeme k vám domů dvě, o děťátko bude postaráno a vy si můžete odpočinout při masáži.

Kdy se masáži vyhnout:
- první trimestr těhotenství
- rizikové těhotenství
- tvrdnutí bříška
- gynekologické špinění či krvácení
- vysoký krevní tlak
- chřipka či silné nachlazení
- horečnaté, infekční či zánětlivé stavy
- zvracení, průjem, bolesti břicha, nevolnost
- jakákoliv neobvyklá bolest
- silná bodavá bolest v zádech, zvláště vystřeluje-li do paží a nohou